در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

  افتتاح چهاردهمین دفتر بچه های مسجد

  به گزارش تئاتر گیلان و به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری روز گذشته، 26 فروردین در مراسم افتتاح «دفتر بچه های مسجد» که به مناسبت هفته هنر انقلاب در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار شد، اظهار کرد: مسجد به عنوان یک پایگاه اجتماعی و یک مرکز مهم در اسلام است و جایی است که فقیر و ثروتمند در یک شرایط مساوی قرار می گیرند.

   

  وی افزود: حوزه هنری در دهه 70 یک جریانی را راه اندازی کرد به نام «دفتر بچه های مسجد» که در قالب و شکل های مختلف هنری مثل ادبیات، نمایش، داستان و... به فعالیت های هنری پرداخت که در این بین نمایش جایگاه ویژه ای داشت.

   

  زارعی ادامه داد: تا دهه 70 خوب توانستیم این حرکت اخلاقی را رو به جلو ببریم و پرورش دهیم. در آن زمان افراد زیادی پرورش یافتند که متاسفانه این حرکت از آن دهه به بعد متوقف شد، تا اینکه از سال گذشته تصمیم گرفتیم این حرکت را دوباره شروع کنیم.

   

  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: سال گذشته 13 دفتر بچه های مسجد را در استان های مختلف افتتاح کردیم و اکنون در گیلان چهاردهمین دفتر با هدف تربیت جوانان و نوجوانان مسجدی و جذب آنان به مساجد افتتاح شده است و این نیاز به کمک همه کسانی دارد که با مسجد و نسل جوان مرتبط هستند.

   

  حجت الاسلام والمسلمین جمال یاری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز، متذکر شد: خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که توفیق حضور در این مکان شریف در ماه رجب را به ما داد تا شاهد یکی از برنامه های خوب فرهنگی که یقینا یکی از برنامه های زیربنایی، ماندگار و نادر در عرصه فرهنگ و هنر است باشیم.

   

  وی ادامه داد: ساختن انسان کار بسیار سختی است وقتی که یک متن زیبا از زبان یک هنرمند بیان می شود می تواند تاثیر زیادی در مخاطب ایجاد کند که این تاثیر شاید در کلام یک سخنران نباشد. ما می توانیم از طریق هنر مفاهیم را به زیباترین شکل ممکن عرضه کنیم.

   

  این کارشناس دینی اضافه کرد: با توجه به اینکه مسجد پایگاه محکمی در بین مردم دارد باید از این فضای مناسب استفاده کنیم. طرحی که حوزه هنری تحت عنوان دفتر بچه های مسجد ارائه کرده است دارای قابلیت های فراوان بوده که باید رابطه متقابلی بین حوزه و مسجد را به وجود آورد.
  نظرات کاربران