در حال بارگذاری ...

جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی «گیلدخت» برگزیدگان خود را شناخت

نخستین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی «گیلدخت»، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، نخستین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی «گیلدخت» که با حضور ۹ گروه نمایشی از هفت استان در رشت آغاز شده بود، روز گذشته (پنجشنبه 11 اسفند) با حضور فرماندار رشت، جمعی از مسئولین مدیریت شهری، هنرمندان‌ پیشکسوتان و داوران با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

 

امیدوارم به زودی شاهد برگزاری این جشنواره در سطح بین‌المللی در شهر رشت باشیم

محمد حسین واثق کارگرنیا در مراسم اختتامیه جشنواره گیل دخت با ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان  به جوانان فرهیخته شهر رشت و با عرض خیر مقدم به هنرمندانی که به منظور شرکت در این جشنواره در شهر رشت حضور پیدا کردند ، اظهار داشت: همه می‌دانیم که زن یکی از با ارزش ترین موجودات خلق شده توسط پروردگار است و یقینا با وجود زنان، حیات جامعه تداوم پیدا کرده است. زنان ایران اسلامی در تمامی دوران دوشادوش مردان در تلاش هستند و در دوران پیروزی انقلاب و پس از آن نیز زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس و حتی در دوران کرونا در لباس مقدس کادر درمان ، دوشادوش مردان برای سربلندی کشور و کمک به دیگر همنوعان خود تلاش کرده‌اند و به راستی که جایگاه زنان در حفظ جامعه بسیار مهم و تاثیر گذار است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از تلاش های برگزار کنندگان جشنواره گیل دخت گفت: از تمامی دست اندرکاران برگزاری این جشنواره و همچنین هنرمندانی که در جشنواره «گیلدخت» آثار خود را ارائه کرده و به ایفای نقش پرداختند تشکر می کنم و امیدوارم به زودی شاهد برگزاری این جشنواره در سطح بین‌المللی در شهر رشت باشیم.

 

در پایان این برنامه و بر اساس آرای هیات داوران، برگزیدگان جشنواره به شرح ذیل معرفی شدند:

موسیقی

هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به غزاله یکتانظر، آهنگساز موسیقی نمایش «آبسوگ» تقدیر کرد.

دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به اشکان نیک روش برای نمایش «یه قاچ زندگی» از رشت اهدا شد.

طراحی لباس

در بخش طراحی لباس، ضمن تقدیر از مریم بابایی، طراح لباس نمایش «فرشته های آبادان ۵۹»، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به آرش رضایی از تبریز برای طراح لباس نمایش «ابدیت» رسید.

پوستر و بروشور

در بخش پوستر و بروشور نیز فاطمه جان بزرگی طراح پوستر و بروشور نمایش «ابدیت» از تبریز تقدیر شد و تندیس جشنواره و جایزه نقدی به حسنا بناکار، طراح پوستر و بروشور نمایش «سرخ ترین روز خدا» اهدا شد.

طراحی فضا

در این بخش هیات داوران از آقای آرش رضایی طراح فضای نمایش «ابدیت» از تبریز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد و جایزه برگزیده خود را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مهدی روزبهانی، طراح فضای نمایش «روایت دست» از کرج اهدا کرد.

طرح و ایده

در طرح و ایده، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به علی حسینی نویسنده نمایش «دختر مخترع» از کرج رسید.

هیات داوران، جایزه سوم بخش طرح و ایده، شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی را به سید صادق فاضلی نویسنده نمایش «روایت دست» از کرج و جایزه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی را به آرش رضایی نویسنده نمایش «ابدیت» از تبریز اهدا کرد.

بازیگری مرد

در بخش بازیگری مرد، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مهدی محمدپور بازیگر نمایش «سرخ ترین روز خدا» از رشت اهدا شد.

جایزه سوم بازیگری مرد به علی مجیدپور، بازیگر نمایش «مسیر سبز» و جایزه دوم نیز به آرش رضایی، بازیگر نمایش «ابدیت« اهدا شد.

بازیگری زن

در بخش بازیگری زن، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فروزان حسینی بازیگر نمایش «روایت دست» از کرج اهدا شد.

جایزه دوم بازیگری لوح تقدیر و جایزه نقدی به سامیه معاشرتی بازیگر نمایش «سرخ‌ترین روز خدا» و نازنین صابر بازیگر نمایش «یه قاچ زندگی» از رشت اهدا شد.

جایزه سوم بازیگری زن نیز به مرضیه علیزاده در نمایش «دختر مخترع» اهدا شد.

در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه بازیگران نمایش «فرشته‌های آبان ۵۹»، آریانا عفت طلب در نمایش «سرخ‌ترین روز خدا»، هاجر مهدویان در نمایش «شکوفه‌های پژمرده» و فاطمه زهرا هاشمی بازیگر خردسال نمایش «مسیرسبز» تقدیر شد.

کارگردانی

در بخش کارگردانی، هیات داوران تندیس جشنواره و جایزه نقدی را به آرش رضایی کارگردان نمایش “ابدیت” از تبریز اهدا کرد.

در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه به سامیه معاشرتی کارگردان نمایش «سرخ‌ترین روز خدا» تقدیر شد.

کارگردانی سوم مشترکاً به مرضیه علیزاده کارگردان نمایش «دختر مخترع» و مهدی صالحیار کارگردان نمایش «مسیر سبز» اهدا شد.

جایزه دوم کارگردانی نیز به فروزان حسینی کارگردان نمایش «روایت» اهدا شد.

 

نخستین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی گیلدخت از نهم تا یازدهم اسفند ماه، با موضوع زن و با حضور ۹ گروه نمایشی از هفت استان کشور در رشت آغاز به کار کرده بود.
مطالب مرتبط

با رویکرد بزرگداشت مقام شامخ زن

فراخوان نخستین جشنواره منطقه‌ای «تئاتر خیابانی گیلدخت» منتشرشد
با رویکرد بزرگداشت مقام شامخ زن

فراخوان نخستین جشنواره منطقه‌ای «تئاتر خیابانی گیلدخت» منتشرشد

استان گیلان در راستای توجه به نقش زن در جامعه، نخستین «جشنواره تئاتر گیلدخت» را ویژه استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران در رشت برگزار می‌کند.

|

دبیر نخستین دوره مطرح کرد:

«جشنواره تئاتر سردار جنگل» می‌تواند به یکی از بهترین‌ها تبدیل شود
دبیر نخستین دوره مطرح کرد:

«جشنواره تئاتر سردار جنگل» می‌تواند به یکی از بهترین‌ها تبدیل شود

حسین مسافر آستانه می‌گوید: متأسفانه هنر تئاتر، تحت تأثیر فضای اتفاقات اخیر واقع شد و درحالی‌که فعالیت دیگر صنوف برقرار است، ضربه‌ی مهلکی را بر بدنه‌ی نحیف تئاتر شاهد هستیم و این موضوع باعث شد که اولین دوره‌ی جشنواره، علیرغم دریافت نسبتاً قابل‌توجه آثار هنرمندان، از نظر ...

|

آمار تماشاگران «تئاتر شهر رشت» اعلام شد

آمار تماشاگران «تئاتر شهر رشت» اعلام شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، مجموعه «تئاتر شهر رشت» از آغاز بازگشایی(آذر ماه 1401) تاکنون میزبان 5 نمایش و 2915 نفر تماشاگر بوده که آمار تماشاگران آن به تفکیک اعلام شد. مجید رحمانی با اعلام این ...

|

تئاتر شهر رشت میزبان «لیدر» شد

تئاتر شهر رشت میزبان «لیدر» شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، نمایش «لیدر» به کارگردانی محمد پورجعفری به صحنه رفت. این نمایش که توسط کارگردان و با نگاهی به متن «فنز»، نوشته‌ی محمد رحمانیان به نگارش در آمده، دارای درون ...

|

ششمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین کاسپین در بابلسر افتتاح شد

ششمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین کاسپین در بابلسر افتتاح شد

به گزارش ایران تئاتر در گیلان، ششمین جشنواره تئاتر افراد دارای معلولیت کاسپین به میزبانی استان مازندران با حضور گروه های هنری استان های گیلان، گلستان، خراسان شمالی و سمنان از روز یکشنبه ۳۰ بهمن در مجتمع فرهنگی آموزشی ...

|

پرنسس‌های جوان برای مذاکره به صحنه می‌روند

پرنسس‌های جوان برای مذاکره به صحنه می‌روند

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، گروه نمایش روزنه آبی، «آخرین مذاکره پرنسس‌های جوان» را به نویسندگی و کارگردانی مهدی مهربان به صحنه می‌برد. پرنسس‌های جوان در شبی که قرار ملاقات دارند، آخرین ...

|

نظرات کاربران