در حال بارگذاری ...
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سالن تئاتر سردارجنگل رشت پس از 17 سال تعطیلی بازگشایی شد

مجموعه تئاتر سردارجنگل رشت پس از ۱۷ سال تعطیلی، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار گیلان بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، مجموعه تئاتر سردارجنگل رشت که به مدت 17 سال با تعطیلی مواجه بود، روز 10 آذرماه با حضور دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان بازگشایی شد.

همچنین در آستانه یکصدویکمین سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار گیلان با حضور بر مزار این روحانی مبارز در سلیمانداراب رشت ضمن قرائت فاتحه و نثار گل به مقام شامخ این شهید استعمارستیز ادای احترام کردند.

در ادامه سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به گیلان، دکتر اسماعیلی وزیر، آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و دکتر عباسی استاندار، از عملیات تکمیل کتابخانه مرکزی رشت نیز بازدید و در جریان روند اقدامات قرار گرفتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم با حضور در جمع اهالی رسانه با بیان اینکه؛ گیلان استانی فرهنگی، هنری و پیشرو در هنرهای جدید است، گفت: تئاتر، موسیقی، سینما از گیلان وارد شده و این استان مهد فرهنگ و هنر است.

همچنین استاندار گیلان نیز در این بازدید با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به اتمام کتابخانه مرکزی رشت بعنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور به خبرنگاران گفت: این کتابخانه بزرگ که قرار است تا پایان سال بهره برداری شود، به نام شهید روحانی و مبارز نستوه میرزا کوچک جنگلی که روحیه ای انقلابی و بسیجی داشت، نامگذاری و مزین می شود.

عباسی با گرامیداشت سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، اظهار کرد: دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی این شهید روحانی با هدف بازشناسی شخصیت معنوی و انقلابی، معرفی ابعاد شخصیتی شهید میرزا کوچک جنگلی همچون روحیه مبارزاتی، اسلام خواهی، عدالت‌خواهی، استقلال طلبی، توجه به تمامیت ارضی و سازش ناپذیر بودن و نیز بیان واقعیت های نهضت جنگل به نسل جدید در کتابخانه مرکزی رشت مستقر خواهد شد.

کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک جنگلی، اجلاسیه رشت، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گیلان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در تالار مرکزی این رشت برگزار شد.
مطالب مرتبط

آمار تماشاگران «تئاتر شهر رشت» اعلام شد

آمار تماشاگران «تئاتر شهر رشت» اعلام شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، مجموعه «تئاتر شهر رشت» از آغاز بازگشایی(آذر ماه 1401) تاکنون میزبان 5 نمایش و 2915 نفر تماشاگر بوده که آمار تماشاگران آن به تفکیک اعلام شد. مجید رحمانی با اعلام این ...

|

تئاتر شهر رشت میزبان «لیدر» شد

تئاتر شهر رشت میزبان «لیدر» شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، نمایش «لیدر» به کارگردانی محمد پورجعفری به صحنه رفت. این نمایش که توسط کارگردان و با نگاهی به متن «فنز»، نوشته‌ی محمد رحمانیان به نگارش در آمده، دارای درون ...

|

ششمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین کاسپین در بابلسر افتتاح شد

ششمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین کاسپین در بابلسر افتتاح شد

به گزارش ایران تئاتر در گیلان، ششمین جشنواره تئاتر افراد دارای معلولیت کاسپین به میزبانی استان مازندران با حضور گروه های هنری استان های گیلان، گلستان، خراسان شمالی و سمنان از روز یکشنبه ۳۰ بهمن در مجتمع فرهنگی آموزشی ...

|

پرنسس‌های جوان برای مذاکره به صحنه می‌روند

پرنسس‌های جوان برای مذاکره به صحنه می‌روند

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گیلان، گروه نمایش روزنه آبی، «آخرین مذاکره پرنسس‌های جوان» را به نویسندگی و کارگردانی مهدی مهربان به صحنه می‌برد. پرنسس‌های جوان در شبی که قرار ملاقات دارند، آخرین ...

|

چهل‌و‌یکمین جشنواره تئاتر فجر پایان یافت

یک جایزه و سه نامزدی، حاصل کار هنرمندان گیلانی
چهل‌و‌یکمین جشنواره تئاتر فجر پایان یافت

یک جایزه و سه نامزدی، حاصل کار هنرمندان گیلانی

هنرمندان گیلانی در چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، کاندیدای دریافت چهار جایزه شدند که از این میان، امیر امینی در بخش نمایش‌های خیابانی، به عنوان برگزیده فضاسازی معرفی شد.

|

با معرفی برگزیدگان جشنواره تئاتر فجر منطقه 3 (مازندران) ؛

کسب 2 رتبه سوم برای گروه‌های گیلان
با معرفی برگزیدگان جشنواره تئاتر فجر منطقه 3 (مازندران) ؛

کسب 2 رتبه سوم برای گروه‌های گیلان

جشنواره تئاتر فجر منطقه ۳ به میزبانی استان مازندران با اعلام برگزیدگان و معرفی چهار نمایش منتخب به جشنواره تئاتر فجر به کار خود پایان داد. تئاتر گیلان/ آیین اختتامیه جشنواره تئاتر فجر منطقه ...

|

نظرات کاربران