در حال بارگذاری ...
 • ۱۷۷ اثر به نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان ارسال شد

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ارسال ۱۷۷ اثر به نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان خبر داد و گفت: آثار ارسالی از ۵۵ شهر کشور بوده است.

  به گزارش تئاتر گیلان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، گفت: این جشنواره با اهتمام به اهمیت کار فرهنگی، تلاش جهت پاسداری از ارزش‌های جامعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی، با توجه ویژه به فرمایش‌های مقام معظم رهبری «حمایت از کالای ایرانی» و  چشم‌انداز روشن برای جامعه سالم، شهر پاک و آرام برگزار می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش مسابقه و ویژه کودک و نوجوان برگزار می‌شود، اذعان کرد: ١٧٧ اثر به دبیرخانه جشنواره با موضوعات حمایت از کالای ایرانی، شهروند، فرهنگ ایثار و شهادت، شهروند، آگاهی از حقوق شهروندی، شهروند، آسیب های اجتماعی، شهروند، ترویج کتاب و کتابخوانی، شهروند، حقوق کودک، شهروند، محیط زیست چالش ها، مخاطرات، راهکارها، شهروند، مشارکت مسئولانه در صرفه جویی منابع انرژی؛ حفظ فضای سبز، اموال عمومی، مدیریت زباله و پسماند، ترافیک و... ارسال شده است.

   

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: از این تعداد آثار ارسالی، ١٤٨ اثر مربوط به بخش مسابقه و ٢٩ اثر مربوط به بخش ویژه کودک و نوجوان است.

   

  مصباح تصریح کرد: آثار ارسالی از استان‌های کرمانشاه، تهران، اصفهان، تبریز، خراسان شمالی، فارس، خوزستان، همدان، کردستان، لرستان، مازندران، مرکزی، گیلان، قم، کرج، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و قزوین و به صورت جزیی از ٥٥ شهر کشور بوده است.

   

  وی با تصریح اینکه در بخش مسابقه ١٥ نمایش به جشنواره راه پیدا خواهند کرد، افزود: در بخش ویژه کودک و نوجوان نیز که برای دومین سال پیاپی برگزار می‌شود پنج اثر با موضوعات مناسب کودکان و نوجوانان پذیرفته می‌شوند.

   

  مصباح با بیان اینکه بازبینی آثار توسط تیم بازبین متشکل از ٥ نفر از نهم مردادماه جاری آغاز شده است، اظهار کرد: آثار راه یافته به جشنواره تا بیستم مرداد اعلام خواهد شد و تا سقف ٣٥ میلیون ریال کمک هزینه به آنها پرداخت می‌شود.

   

  گفتنی است، نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، دهه سوم مردادماه در این شهر برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان آبان‌ماه برگزار می‌شود

  سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان آبان‌ماه برگزار می‌شود

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان از نهم تا دوازدهم آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۱۵ مهرماه است.

  |

  نظرات کاربران