در حال بارگذاری ...
 • گروه تئاتر فرهنگ انزلی «ما پول نمیدیم» را اجرا کرد

  گروه تئاتر فرهنگ انزلی نمایش «ما پول نمیدیم» نوشته داریو فو را به کارگردانی محمدرضا حسین‌زاده روی صحنه برد.

  به گزارش تئاتر گیلان، این نمایش کمدی تضاد و مقاومت جامعه و مردم ایتالیا را در نیمه اول قرن معاصر نشان می‌دهد .

  داریو فو از تأثیرگذارترین نویسندگان معاصر ایتالیا بود که علاوه بر نویسندگی، به کارگردانی تئاتر، طراحی صحنه و لباس، بازیگری و آهنگسازی، سرایش ترانه، نقاشی و فعالیت سیاسی چپ نیز می‌پرداخت.

  داریو فو، برنده نوبل ادبیات در سال ۱۹۹۷ تصادفا در روز اعلام برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۶ درگذشت. شناخته‌شده‌ترین اثر او (مرگ تصادفی یک آنارشسیت) است.

   

  بازیگران نمایش را عباس پیشگاه بحری، فرهاد رحمان‌زاده، حسن ویسی‌خانی، سیده زهرا میری، سیده لیدا نورنیا، مهیار قلی‌زاد تشکیل می‌دهند و کوثر عباسی غریب نیز بعنوان منشی صحنه با گروه فعالیت دارد.

  محمدرضا حسین‌زاده کارگردان نمایش در مورد انتخاب این نمایشنامه برای اجرا گفت: مدتها بود دنبال متنی می گشتم که با تمی کمیک حرفی برای گفتن از لایه های زیرین جامعه داشته باشد. مردمانی که بیشترین فشار و سختی ها را در تولید و درآمد تحمل می کنند اما حق چندانی در ثروتی ایجاد شده ندارند.

   

  «ما پول نمیدیم» از دوشنبه 20 تا 27 شهریور در سالن تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد بندر انزلی به آدرسِ غازیان، میدان مالا، خیابان معلم از ساعت 8 شب اجرا خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  «شک» در انزلی به صحنه رفت

  «شک» در انزلی به صحنه رفت

  به گزارش تئاتر گیلان، خواهر الویشس مدیر سختگیر مدرسه‌ی کلیسای سنت نیکلاس به پدر روحانی براندن فیلین شک می‌کند که ایشان کار های خلاف از عرف کلیسا انجام می‌دهد و در صدد اثبات جرم‌های پدر فیلین بر می‌آید اما...

  |

  «همه دزدها که دزد نیستند» در رشت به صحنه می‌رود

  «همه دزدها که دزد نیستند» در رشت به صحنه می‌رود

  به گزارش تئاتر گیلان،‌ بابک تیزهوش کارگردان نمایش « همه دزدها که دزد نیستند » درباره‌ی این نمایش گفت:  یک دزد وارد خانه معاون شهردار شده و در هنگام دزدی، معاون شهردار با جولیا معشوقه‌ی پنهانی‌اش به ...

  |

  نظرات کاربران