در حال بارگذاری ...
 • برای چیزی که دوست دارید با نیرو، دانش و ایمان بجنگید

  یوسف فخرایی با اشاره به اینکه نسل جدید نسلی پر از تکاپو و شورمندی و امید است، گفت: امیدوارم با همین عشق برای تئاتر بجنگید؛ برای چیزی که دوست دارید با نیرومندی، دانش و ایمان بجنگید.

   

  به گزارش تئاتر گیلان، وحید محبوب بشری، شامگاه پنج‌شنبه (١٦ شهریور ٩٦) در آیین پایانی بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر گیلان که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار شد، با یادآوری این موضوع که انجمن هنرهای نمایش برای نخستین بار برگزار کننده این دوره از جشنواره بود، اظهار کرد:  از روز اول با راستی و درستی  جشنواره را آغاز کردیم و با صداقت نیز جشنواره را به پایان می بریم و اگر نقصی در برگزاری جشنواره بود از بی تجربگی ما بود.

   

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی گیلان و دبیر بیست و نهمین جشنواره تئاتر این استان با اشاره به حضور یک اثر از آستارا در بخش جنبی، افزود: از امروز همه نماینده گیلان هستید و بین رشت و انزلی و فومن و لاهیجان تفاوتی نیست و باید به فکر حضور نماینده گیلان در جشنواره تئاتر فجر باشیم.

   

  بنا بر این گزارش؛ مسعود بدرطالعی، پیشکسوت تئاتر گیلان نیز که اجرای مراسم را بر عهده داشت در بخشی از سخنانش از همه علاقه مندان به تئاتر دعوت کرد که اگر  پیشنهاد و طرحی برای برگزاری بهتر سی امین دوره جشنواره دارند، ارائه دهند.

   

  در ادامه، امیر حامد، حسین رفعتی و علی علیپور از هنرمندان تئاتر گیلان نمایشی طنز تلفیقی از تمامی نمایش های شرکت کننده در بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر گیلان را اجرا کردند.

   

  سپس اعضای هیات داوران جشنواره متشکل از محمودرضا رحیمی، آرش دادگر و یوسف فخرایی به روی صحنه دعوت شدند.

   

  یوسف فخرایی با اشاره به اینکه نسل جدید نسلی پر از تکاپو و شورمندی و امید است، گفت: امیدوارم با همین عشق برای تئاتر بجنگید. خواهش می کنم برای چیزی که دوست دارید با نیرومندی، دانش و ایمان بجنگید.

   

  آرش دادگر نیز با بیان اینکه بدون تاوان نمی توان به چیزی دست یافت، عنوان کرد: اگر می خواهید آنسوی مرزهای استان باشید تا نقاط بلندتر خیلی فاصله دارید و قله های بزرگتری برای دستیابی وجود دارد. جرات کنید و به طرف سختی ها بروید. اگر می خواهید که تئاتر پیشرفت کند باید با فرهنگ این مملکت آشنا باشید و حتی از مرزها هم بگذرید.

   

  وی افزود: قرار نیست تئاتر، فکر را نشان دهد، بلکه فرهنگ را نشان می دهد.

   

  سخنرانی فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و تقدیر از برگزیدگان جشنواره از دیگر بخش های این مراسم بود.

   

  بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر گیلان به همت انجمن هنرهای نمایشی استان و با حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، از ١٤ لغایت ١٦ شهریورماه جاری با اجرای ۹ اثر نمایشی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  انتشار فراخوان سی‌امین جشنواره استانی تئاتر

  انتشار فراخوان سی‌امین جشنواره استانی تئاتر

  فراخوان سی‌امین جشنواره استانی تئاتر گیلان منتشر شد   به گزارش تئاتر گیلان سید امیر مصباح، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اعلام این خبر گفت: تمامی گروههایی که در ...

  |

  رسانه‌ها به فرهنگ‌سازی اقتصاد هنر کمک کنند

  رسانه‌ها به فرهنگ‌سازی اقتصاد هنر کمک کنند

  به گزارش تئاتر گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه پنج‌شنبه (16 شهریور 96) در آیین پایانی بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر گیلان که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار شد، با اشاره به روز جهانی مبارزه با ...

  |

  با معرفی برگزیدگان جشنواره استانی تئاتر گیلان

«روایت یک مرگ در خانه. وا. ده» با «پلکان» به فجر معرفی شد
  با معرفی برگزیدگان جشنواره استانی تئاتر گیلان

  «روایت یک مرگ در خانه. وا. ده» با «پلکان» به فجر معرفی شد

  وحید محبوب بشری دبیر بیست و نهمین جشنواره با اشاره به حضور یک اثر از آستارا در بخش جنبی افزود: از امروز همه نماینده گیلان هستید و بین رشت و انزلی و فومن و لاهیجان تفاوتی نیست  و باید به فکر حضور نماینده گیلان در ...

  |

  نظرات کاربران