در حال بارگذاری ...
 • پیام دهکردی:

  باید رنسانسی در بازیگری و کارگردانی ما ایجاد شود

  هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان گیلان با پیام دهکردی در موسسه امید دیدار و گفت و گو کرد

  به گزارش تئاتر گیلان، در این جلسه وحید محبوب بشری به نمایندگی از اعضای انجمن ضمن ابراز خُشنودی از حضور پیام دهکردی در استان و تاسیس موسسه امید در راستای پرورش و آموزش علاقمندان به هنر والای نمایش، خواستار تعامل و همکاری بیشتر این موسسه و آقای دهکردی با انجمن نمایش شد و گفت: متاسفانه ما در همان«بودیم»ها و«داشتیم»ها مانده‌ایم . بدون تردید ظهور و معرفی چهره‌های جدید و آگاه و بااستعداد به هنر استان، که توانایی ها و اندوخته های علمی و تجربی خویش را به تئاتر استان هدیه نمایند، آرزوی همه نسل‌های تاتری برای ادامه راه بوده و هست.

   

  در ادامه پیام دهکردی دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن نمایش را مثبت ارزیابی کرد و گفت که با تمام علاقه و تمایل قلبی خویش به گیلان آمده و جز انتفال آموخته‌ها و تجارب که چون امانتی از اساتید خود به یادگار دارد، هدف دیگری را دنبال نمی‌کند.

   

  وی که در دوره اخیر جشنواره تئاتر رضوی به عنوان داور حضور داشته یادآور شد: به نظرم باید رنسانسی در بازیگری و کارگردانی ما ایجاد شود و این امر جز در سایه آموزش‌های درست و به روز حاصل نمی‌شود. و به همین دلیل اعتقاد دارم برای داشتن نسلی پویا و تاثیرگذار می‌باید آموزش را از نوجوانان آغاز کرد.

   

  دهکردی که به عنوان بازیگر تئاتر برای علاقمندان چهره ای آشنا و دوست داشتنی است در ادامه افزود: این مساله برای من که خود را از گیلان و گیلانی جدا نمی‌دانم به هیچ وجه خوشایند نیست که ببینیم تاتر استان گیلان نسبت به بسیاری از استان‌ها عقب مانده و نتوانسته جایگاه مناسبی برای خود پیدا کند.

   

  این بازیگر تئاتر در پایان ابراز داشت: امیدوارم اعضای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی گیلان، در سایه انسجام و همدلی با یکدیگر در آینده با آسیب شناسی درست ، عوامل عدم موفقیت را کشف و با ایجاد ساختاری  مناسب و اساسی بتوانند در راه رسیدن به تولید و اجرای آثار موفق گام بردارند.
  مطالب مرتبط

  نشست هیات رییسه انجمن نمایش استان گیلان برگزار شد

  نشست هیات رییسه انجمن نمایش استان گیلان برگزار شد

  به گزارش تئاتر گیلان، نشست هیات رییسه انجمن نمایش استان گیلان با گروههای نمایشی با حضور دکتر فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و کارشناس نمایش این اداره برگزار شد. در این نشست ابتدا وحید محبوب بشری ...

  |

  رییس انجمن نمایش استان گیلان:

موانع توفیق و یا عدم توفیق انجمن را شناسایی کردیم
  رییس انجمن نمایش استان گیلان:

  موانع توفیق و یا عدم توفیق انجمن را شناسایی کردیم

  وحید محبوب بشری رییس انجمن نمایش استان گیلان در گفت گو با درگاه تئاتر گیلان گفت: بعد از انتخابات و مشخص شدن اعضای هیات رییسه تلاش کردیم با رویکردی جدید وارد میدان عمل شویم و با آسیب شناسی موانع توفیق و یا عدم توفیق انجمن را شناسایی کنیم. سپس خط مشی کلی برای خودمان تبیین کردیم و ...

  |

  نمایشگاه عکس تئاتر «پله سوم» در لاهیجان برپا شد

  نمایشگاه عکس تئاتر «پله سوم» در لاهیجان برپا شد

  نمایشگاه گروهی عکس «پله سوم» با آثاری از هنرجویان رضا موسوی در مؤسسه فرهنگی هنری امید با مدیریت پیام دهکردی افتتاح شد. این نمایشگاه شامل ۴٧ عکس تئاتر از ۴۷ عکاس است که توسط حمید مهدوى گردآوری و به معرض نمایش گذاشته شد.

  |

  نظرات کاربران