در حال بارگذاری ...
 • با پایان جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره

  گیلان با «بینایی» در جشنواره‌ی سراسری تئاتر سوره درخشید

  آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با حضور مسئولین استانی و کشوری و هنرمندان این عرصه هنری در کرمانشاه برگزار و از برگزیدگان آن با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد.

  به گزارش تئاتر گیلان و به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با حضور اتابک نادری، سروش طاهری و سعید اسدی که داوری آثار را بر عهده داشتند و همچنین عباس سروری رییس حوزه هنری استان کرمانشاه، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، محمد درند مدیر مرکز هنرهای نمایش اداره فرهنگ و ارشاد کرمانشاه، خانواده مرحوم عارف لرستانی، صلاح‌الدین قره‌تپه رییس سازمان بسیج هنرمندان استان و بسیاری از مسئولین و پیشکسوتان تئاتر کرمانشاه برگزار شد.

   

  در این مراسم از هنرمندان شایسته تقدیر و برگزیدگان آن معرفی شدند. در بخش تقدیر، جایزه تقدیری بخش نمایشنامه‌نویسی شامل لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی به مجید کاظم‌زاده ‌مژدهی برای نمایش «بینایی»،  محمد پورجعفری برای نمایش «معصومیت‌های پنهان» از گیلان و سیدمرتضی هاشم‌پور برای نمایش «تراژدی پارک اتابک» از آذربایجان شرقی اهدا شد.

   

  در بخش بازیگری مرد نیز شامل لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی به صورت مشترک به محمد رسائلی برای بازی در نمایش «بینایی» از گیلان و «مهدی خدایی» برای بازی در نمایش « از پشت روزنه‌ها » از قزوین اهدا شد.

   

  در پایان نمایش‌های «تراژدی پارک اتابک» به کارگردانی سیروس مصطفی از آذربایجان شرقی و «از پشت روزنه‌ها» به کارگردانی مرتضی نجفی از قزوین و نمایش «بینایی» به کارگردانی مجید کاظم‌زاده ‌مژدهی از گیلان برای حضور در بیست‌وپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره معرفی شدند.

   

  گفتنی است، پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در کرمانشاه به عنوان میزبان منطقه یک جشنواره 16 الی 18 تیرماه برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  نویسنده و کارگردانی گیلانی:

جهش با «منهای دو» می‌آید
  نویسنده و کارگردانی گیلانی:

  جهش با «منهای دو» می‌آید

  مجید مژدهی سرپرست و کارگردان گروه تئاتر جهش گفت: «منهای دو» قصه دو پیرمرد است که در بیمارستان بستری هستند و مطلع می‌شوند که به دلیل پیشرفت بیماری سرطان چیزی از عمرشان باقی نمانده، پس تصمیم می‌گیرند از ...

  |

  «پانما» در رشت به صحنه رفت

  «پانما» در رشت به صحنه رفت

  نمایش «پانَما» کاری از گروه نمایش جهش رشت به نویسندگی و کارگردانی مجید کاظم‌زاده مژدهی در رشت به صحنه رفت.  

  |

  اجرای «روال عادی» در رشت

  اجرای «روال عادی» در رشت

  نمایش «روال عادی» کاری از گروه جهش، به نویسندگی ژان کلود کریر و کارگردانی مشترک مجید کاظم‌زاده مژدهی و رضا حقی از ۱۷ مرداد الی ۱ شهریور ساعت ۱۹ در پلاتوی سازمان فرهنگی ...

  |

  با اثری از فلوریان زلر؛

مژدهی «مادر» را به صحنه برد
  با اثری از فلوریان زلر؛

  مژدهی «مادر» را به صحنه برد

  به گزارش تئاتر گیلان، مجید کاظم‌زاده مژدهی نویسنده و کارگردان مطرح گیلان و سرپرست گروه تئاتر جهش با اعلام این خبر گفت: نمایش «مادر» کاری از گروه تئاتر جهش است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ...

  |

  با اجرای اثری از زنده‌یاد اکبر رادی ؛

«خانمچه و مهتابی» به صحنه رفت
  با اجرای اثری از زنده‌یاد اکبر رادی ؛

  «خانمچه و مهتابی» به صحنه رفت

  به گزارش تئاتر گیلان، محمد پورجعفری نویسنده و کارگردان مطرح گیلانی و سرپرست گروه تئاتر چیستا، با همکاری آموزشگاه سینمایی پروین، «خانمچه و مهتابی» اثری از زنده یاد رادی را به صحنه برد.  

  |

  نظرات کاربران