در حال بارگذاری ...
با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

افتتاح چهاردهمین دفتر بچه های مسجد

به گزارش تئاتر گیلان و به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری روز گذشته، 26 فروردین در مراسم افتتاح «دفتر بچه های مسجد» که به مناسبت هفته هنر انقلاب در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار شد، اظهار کرد: مسجد به عنوان یک پایگاه اجتماعی و یک مرکز مهم در اسلام است و جایی است که فقیر و ثروتمند در یک شرایط مساوی قرار می گیرند.

 

وی افزود: حوزه هنری در دهه 70 یک جریانی را راه اندازی کرد به نام «دفتر بچه های مسجد» که در قالب و شکل های مختلف هنری مثل ادبیات، نمایش، داستان و... به فعالیت های هنری پرداخت که در این بین نمایش جایگاه ویژه ای داشت.

 

زارعی ادامه داد: تا دهه 70 خوب توانستیم این حرکت اخلاقی را رو به جلو ببریم و پرورش دهیم. در آن زمان افراد زیادی پرورش یافتند که متاسفانه این حرکت از آن دهه به بعد متوقف شد، تا اینکه از سال گذشته تصمیم گرفتیم این حرکت را دوباره شروع کنیم.

 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: سال گذشته 13 دفتر بچه های مسجد را در استان های مختلف افتتاح کردیم و اکنون در گیلان چهاردهمین دفتر با هدف تربیت جوانان و نوجوانان مسجدی و جذب آنان به مساجد افتتاح شده است و این نیاز به کمک همه کسانی دارد که با مسجد و نسل جوان مرتبط هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین جمال یاری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز، متذکر شد: خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که توفیق حضور در این مکان شریف در ماه رجب را به ما داد تا شاهد یکی از برنامه های خوب فرهنگی که یقینا یکی از برنامه های زیربنایی، ماندگار و نادر در عرصه فرهنگ و هنر است باشیم.

 

وی ادامه داد: ساختن انسان کار بسیار سختی است وقتی که یک متن زیبا از زبان یک هنرمند بیان می شود می تواند تاثیر زیادی در مخاطب ایجاد کند که این تاثیر شاید در کلام یک سخنران نباشد. ما می توانیم از طریق هنر مفاهیم را به زیباترین شکل ممکن عرضه کنیم.

 

این کارشناس دینی اضافه کرد: با توجه به اینکه مسجد پایگاه محکمی در بین مردم دارد باید از این فضای مناسب استفاده کنیم. طرحی که حوزه هنری تحت عنوان دفتر بچه های مسجد ارائه کرده است دارای قابلیت های فراوان بوده که باید رابطه متقابلی بین حوزه و مسجد را به وجود آورد.
مطالب مرتبط

«بارگاه سلیم خان» در بخش فضای باز هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران

«بارگاه سلیم خان» در بخش فضای باز هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران

به گزارش تئاتر گیلان، هیات انتخاب بخش فضای باز متشکل از آزاده انصاری، سینا ییلاق‌بیگی و سامان خلیلیان، ۳۱ اثر (۱۶ نمایش متعلق به تهران و ۱۵ نمایش از شهرهای دیگر کشور) را طی روزهای ۷ تا ۹ تیر، به صورت زنده یا در ...

|

حضور پررنگ گروههای گیلان در جشنواره تئاتر مریوان

حضور پررنگ گروههای گیلان در جشنواره تئاتر مریوان

طرح و ایده های برگزیده بخش های آزاد و آیینی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند.   هیات انتخاب طرح و ایده سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان متشکل از ...

|

«مراسم قطع دست در اسپوکن» در رشت اجرا می‌شود

«مراسم قطع دست در اسپوکن» در رشت اجرا می‌شود

به گزارش تئاتر گیلان، فرشید شعبان‌زاده نمایش «مراسم قطع دست در اسپوکن» اثر مارتین مک دونا را به صحنه خواهد برد. داستان این نمایش درباره قاتلی روان پریش و سالخورده است که در ۱۷ سالگی دست چپش به ...

|

نگاهی به فعالیت‌های تئاتری استان گیلان

نگاهی به فعالیت‌های تئاتری استان گیلان

به گزارش روابط عمومی تئاتر گیلان، سال 96 سالی پر بار برای فعالیتهای گروههای تئاتر گیلان بود. گروههای نمایش با وجود مشکلات مالی، کمبود سالن و ... آثار خود را به صحنه بردند و تلاش نمودند تا مردم را با سالن‌های تئاتر ...

|

«موش دُم‌بریده» به صحنه می‌رود!

«موش دُم‌بریده» به صحنه می‌رود!

به گزارش تئاتر گیلان، با حمایت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری گیلان و توسط گروه تئاتر بهمن، نمایش موزیکال «موش دم‌بریده» نوشته‌ی زنده‌یاد پیروز رفیعی و کارگردانی بهمن جهان‌طلب اجرا خواهد شد.

|

نظرات کاربران