در حال بارگذاری ...
 • انتخابات انجمن هنرهای نمایشی گیلان برگزار می‌شود

  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری انتخابات انجمن نمایش خبر داد

  به گزارش تئاتر گیلان، فخر موسوی با اعلام این خبر گفت:  بر اساس طرح استقرار گروه های نمایشی از سوی مرکز هنرهای نمایشی و با همکاری انجمن نمایش، 33 گروه نمایشی در استان گیلان به صورت رسمی ثبت شده و پروانه فعالیت دریافت کردند.

  او در نشست  با اعضای شورای مشورتی انتخابات انجمن نمایش گفت: از این پس می‌توان برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدونی برای توسعه امور نمایشی در استان انجام داد.

  فخرموسوی به برگزاری انتخابات انجمن نمایش اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین اتفاقی که در حوزه نمایشی افتاده این است که از این پس انجمن نمایش به صورت انتخابی است و نه انتصابی و بی شک این امر باعث رشد و بالندگی این انجمن خواهد شد و موجب می‌شود که هنرمندان احساس تعلق بیشتری به انجمن داشته باشند.

  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: مسئولیت هنرمندان و گروه های نمایشی بر این اساس سنگین‌تر می‌شود و باید با یک انتخاب دقیق و برنامه‌ریزی شده سعی کنند تا هیات رئیسه‌ای پویا و با انگیزه در انجمن نمایش انتخاب شود.

  در این جلسه همچنین فراخوان انتخابات انجمن نمایش تهیه و مقرر شد کاندیداهای عضویت در هیئت رئیسه انجمن تا تاریخ 7 بهمن ماه تقاضای کتبی خود را به معاونت هنری اعلام کنند.

  علاقه‌مندان به شرکت در انتخابات باید پس از مطالعه دقیق آیین‌نامه با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نسبت به ثبت‌نام و اعلام کاندیداتوری خود اقدام نمایند.

  انتخابات انجمن نمایش گیلان روز 17 بهمن با حضور نمایندگان مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  انجمن هنرهای نمایش  برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  طی نشست خبری امروز

احکام مدیران دفاتر انجمن هنرهای نمایش شهرستان‌های گیلان اهدا می‌شود
  طی نشست خبری امروز

  احکام مدیران دفاتر انجمن هنرهای نمایش شهرستان‌های گیلان اهدا می‌شود

  به گزارش تئاتر گیلان، در این نشست ضمن اعلام برنامه‌های آینده‌ی انجمن، اسامی مدیران دفتر عروسکی، کودک، دانشجویی و پژوهش انجمن نمایش استان گیلان معرفی می‌شوند و نتیجه رایزنی‌ها و جلسات در خصوص سالن‌های ...

  |

  در دیدار اعضای شورا با هنرمندان مطرح شد:

تسهیلات تشویقی برای سرمایه گذاران بخش فرهنگی
  در دیدار اعضای شورا با هنرمندان مطرح شد:

  تسهیلات تشویقی برای سرمایه گذاران بخش فرهنگی

  در گیلان مخاطب تئاتر زیاد داریم و این نتیجه تلاش گروه های انجمن نمایش و تئاتر است اما نیازمند همکاری مسئولان فرهنگی شهر برای ارتقای سخت افزاری هستیم/شورا با مصوباتی تسهیلات تشویقی برای سازندگان بخش خصوصی در حوزه فرهنگی دارد.

  |

  اولین جلسه جشنواره استانی تئاتر گیلان برگزار شد

  اولین جلسه جشنواره استانی تئاتر گیلان برگزار شد

  به گزارش تئاتر گیلان، اولین جلسه‌ی مقدماتی برگزاری سی‌امین جشنواره‌ی استانی تئاتر گیلان با حضور معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، کارشناس مسئول تئاتر استان و اعضای انجمن نمایش گیلان ...

  |

  حسین مسافر‌آستانه:

«شال ترس ممد»، قصه‌ای که کهنه نمی‌شود
  حسین مسافر‌آستانه:

  «شال ترس ممد»، قصه‌ای که کهنه نمی‌شود

   بازیگر نمایش «شال ترس ممد» با اشاره به اینکه این نمایش برای نخستین مرتبه در سال ۵۸ اجرا شده است اظهار کرد: سال ۵۸ در نمایش مذکور نقش بازی کردم و پس از آن نمایش «شال ترس ممد» بارها روی صحنه رفت اما بنده به دلیل مشغله کاری از حضور در نمایش محروم بودم.

  |

  نظرات کاربران