در حال بارگذاری ...
 • اجرای نمایش «رقص روی یک پا» در لنگرود

  به گزارش تئاتر گیلان، سهراب مقدسی طی گفتگویی اعلام کرد: نمایش «رقص روی یک پا» به نویسندگی روزبه قیاثی و به کارگردانی مصطفی غلامی استادسرایی از ١٢ لغایت ١٥ اسفند ٩٦ در سالن شهید املاکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه خواهد رفت.

   

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود افزود: نمایش «رقص روی یک پا» برداشتی است از کتابی به همین نام که خاطرات شفاهی اسماعیل یکتایی لنگرودی آزاده و جانباز ۷۰ درصدی دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند که به قلم مصطفی مصیب‌زاده به نگارش درآمده و توسط انتشارات سوره مهر به عنوان اثر ملی منتشر شده است.

   

  وی همچنین گفت: اسماعیل یکتایی لنگرودی نامی آشنا در عرصه دفاع مقدس گیلان و ایران است؛ جانباز هفتاد درصدی که همواره و در طول سال‌های پس از اسارت با کلام نافذش روایتگر دلاورمردی‌های مردم این سرزمین بوده و هست. وی دو سال و نیم از عمر خودش را در اردوگاه‌های عراق سپری کرد. کسی که حتی در دوران اسارت هم امید را از یاد نبرد و با تمام فشارها و شکنجه‌ها، تا جایی که می‌توانست زندگی را برای خود و هم‌بندانش آسان کرد. او در طول دوران اسارت درس خواند و درس داد، شکنجه شد و خم به ابرو نیاورد. تا آخرین لحظه مبارزه کرد و به امید آزادی، روزهای تلخ تنهایی را پشت سر گذاشت تا شهریورماه ١٣٦٩ که لحظه رهایی فرا رسید.

   

  مقدسی در ادامه گفت: ارشد امیر اسکندری روایت گر این نمایش بعنوان نقش اسماعیل یکتایی خواهد بود.

   

  شایان ذکر است این نمایش از تاریخ ١٢ لغایت ١٥ اسفند  ساعت ٦ عصر در سالن شهید املاکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود به اجرا در خواهد آمد . علاقمندان می‌توانند جهت تهیه بلیط به مکان اجرای نمایش واقع در لنگرود پارک فجر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه نمایند.
  مطالب مرتبط

  برای «رقص روی یک پا»

برای دفن خاطرات جنگ، چه کسی گور می‌کند!؟
  برای «رقص روی یک پا»

  برای دفن خاطرات جنگ، چه کسی گور می‌کند!؟

  کارگردان با استفاده از حداقل امکانات صحنه‌ای، جذابترین لحظات نمایش را پدیدار نمود و ثابت کرد که می‌توان مخاطب را از آغاز تا پایان نمایش مجذوب کنش‌های دراماتیکی کرد، بشرط آنکه با جهان متن بیگانه و ناآشنا نباشد.

  |

  قهرمانی که با یک پا سفر می‌کند

  قهرمانی که با یک پا سفر می‌کند

  گویی تمامی دقایقی که به دیدن نمایش نشسته‌ایم لحظه‌ای بیش نبوده است، خوابی و یا کابوسی برای اسماعیل که هر شب و هر شب تکرار می‌شود که این بار ما را در آن سهیم کرده است، اما ما دیگر انسان‌های لحظه‌ای پیش نیستیم.

  |

  نظرات کاربران