در حال بارگذاری ...
در نشست خبری پیش از افتتاح خانه تئاتر گیلان

تلاش برای اجرای بندهای اساسنامه خانه تئاتر

نشست خبری پیش از افتتاح خانه تئاتر گیلان با حضور اصغر همت مدیر عامل خانه تئاتر ایران و مهدی قلعه بازرس خانه تئاتر برگزار شد.

به گزارش تئاتر گیلان و به نقل از گیل خبر اصغر همت در بخشی از سخنان خود با تشریح تشکیل انجمن خانه نمایش در دهه ۶۰ و انحلال آن در سال ۸۴ اظهار کرد: در دهه ۷۰ بر اساس سیاست های دولت، خانه های سینما، تئاتر، موسیقی، معماری و… که تجمیع اهالی هر رشته در کنار هم بود، تشکیل شدند.

به طوری‌که با به وجود آمدن خانه تئاتر وظایف انجمن نمایش با توجه به اساسنامه به خانه تئاتر محول شد .

وی موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر را جدی ترین نهاد غیر دولتی تئاتر دانست و افزود: کسانی که برای آنها منیت بر جمع گرایی غلبه دارد، از صحبت‌های من که گفته بودم موازی‌کاری‌ها باید از بین برود اشتباه برداشت کردند در حالی که منظور این بود که موازی‌ها در زیر چتر خانه تئاتر جمع شوند تا خانه تئاتر قدرت بگیرد .

او ادامه داد: خانه تئاتر ملک شخصی کسی نیست و به همه اهالی تئاتر تعلق دارد.

همت با اشاره به ایجاد شعب خانه تئاتر در شهرستان ها اضافه کرد انتظار داریم که طبق سیاست های اتخاذ شده دولت به ۱۴ بند اساسنامه شکل عینی دهیم و امتیازات خود را بگیریم .

مدیرعامل خانه تئاترایران با ابراز گلایه از نائب رئیس انجمن های هنرهای نمایشی رشت، مصاحبه وی را غیر مسئولانه خواند و تصریح کرد: از انجمن جعلی هنرهای نمایشی چه منفعتی به بچه های تئاتر رشت رسیده است و با تشکیل خانه تئاتر چه از دست می‌دهید که جلوی تلاش ها برای ایجاد خانه تئاتر را می‌گیرید؟

اصغر همت با بیان اینکه خودکفایی اقتصادی هنر تئاتر در هیچ جای دنیا محقق نشده افزود: هزینه‌ای که برای تئاتر پرداخت می‌شد تبدیل به کمک هزینه شد و بودجه تئاتر به انحراف رفت.

مدیر عامل خانه تئاتر کشور در صحبت‌های پایانی خود با اشاره به کلاهبرداری میلیاردی در صندوق اعتبار هنر گفت که بیمه تکمیلی هنرمندان تحت پوشش این صندوق است.
مطالب مرتبط

«خانه تئاتر گیلان» مدیران خود را شناخت

«خانه تئاتر گیلان» مدیران خود را شناخت

به گزارش تئاتر گیلان؛ انتخابات خانه تئاتر شعبه گیلان که فراخوان آن چندی پیش اطلاع‌رسانی شد، عصر دیروز یکشنبه 10 دی 96 با حضور اصغر همت(مدیرعامل خانه تئاتر) و مهدی قلعه(بازرس خانه تئاتر) و سید امیر مصباح معاون هنری و ...

|

«ته خط» آستانه اشرفیه در قزوین

«ته خط» آستانه اشرفیه در قزوین

نمایش «ته خط» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا جعفری لفوت در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین اجرا شد.

|

نظرات کاربران