در حال بارگذاری ...
 • هنرمندان گیلانی به جشنواره ملی تئاتر ایثار می‌روند

  دبیر اجرایی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار نتایج بازخوانی متون ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار را در بخش‌های صحنه‌ایی و خیابانی را اعلام نمود.

   

  به گزارش تئاتر گیلان محمد لارتی دبیر اجرایی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار تعداد متون نمایشی در بخش صحنه ایی را 390 اثر و تعداد متون نمایشی در بخش خیابانی را 178 اثر اعلام کرد.

   

  هیئت‌داوران جشنواره متشکل از دکتر مهرداد رایانی مخصوص، دکتر شهرام کرمی، سیدحسین فدایی‌حسین در بخش صحنه‌ای و دکتر اردشیر صالح‌پور، سیروس همتی و سامان خلیلیان در بخش خیابانی پس از بررسی متون، 68 اثر را در بخش صحنه‌ای و 61 اثر را در بخش خیابانی مورد پذیرش قرار دادند.

   

  در بخش صحنه‌اییِ این جشنواره «از کوچه تا حرم» نوشته‌ی پرستو آزاد به کارگردانی هومن میرمعنوی، «حیاط خلوت» کاری از مجید کاظم‌زاده مژدهی مورد پذیرش قرار گرفت و در بخش خیابانی نیز «ایست» به نویسندگی لیلا نوری و کارگردانی صادق حسین پور، «و آر» اثری از امیر امینی، «یادگاری» نوشته‌ی محمدرضا جعفری به کارگردانی میلاد حسین‌زاده، «ما درد» کاری از امیر رجب پور(شرکت کننده از قزوین)، «زخم و خاطره» کاری از نگار نادری، «چشمان دردمند او» نوشته‌ی محسن پورنظری کارگردان سید‌رضا مولوی از گیلان پذیرفته شدند.

   

  ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در آستانه گرامیداشت روز شهدا هفته اول اسفند ماه 96 برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  «امپرسیون جیغ‌ بنفش» در گیلان به صحنه می‌رود

  «امپرسیون جیغ‌ بنفش» در گیلان به صحنه می‌رود

  به گزارش تئاتر گیلان؛ «امپرسیون جیغ بنفش» روایتگر زندگی آدم‌هایی است که با دردها و رنج‌های روزمره دست و پنجه نرم می‌کنند. در توضیح نمایش آمده است: «مردگان اهمیت خود را نزد ما ...

  |

  با پذیرش اثری از گیلان

پذیرفته‌شدگان بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند
  با پذیرش اثری از گیلان

  پذیرفته‌شدگان بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند

  شورای انتخاب بخش تئاتر خردسال بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ۷ اثر نمایشی را برای حضور در جشنواره انتخاب و معرفی کرد.   به گزارش تئاتر گیلان، شورای انتخاب ...

  |

  نظرات کاربران