در حال بارگذاری ...
 • تماشاخانه رادی گیلان با «کاکتوس» افتتاح می‌شود

  تئاتر مستقل رشت نمایش «کاکتوس» را به صحنه می‌برد

  به گزارش تئاتر گیلان، گروه تئاتر مستقل رشت نمایش «کاکتوس» که یکی از آثار زنده‌یاد اکبر رادی است را اجرا می‌کند. این نمایشنامه از آثار متاخر رادی است که به صورت تک پرده‌ای نوشته شده و یکی از جذاب‌ترین نمایش نامه‌های زنده‌یاد رادی محسوب می‌شود.

   

  این نمایشنامه‌ درباره‌ی پزشک و نمایشنامه‌نویسی است که در روزمرگی زندگی بین آن‌ها و زن و فرزندانشان دیگر درکی وجود ندارد. پزشک این نمایش قصد خودکشی دارد و نویسنده‌ی قصه، با ماجراهایی که این نمایشنامه را تشکیل می‌دهد، مانع خودکشی او شده و در نهایت خود را می‌کشد.

   

  کارگردان این اثر روزبه قیاثی است و نیما جهان‌بین نیز در مقام مشاور کارگردان در این اثر وی را همراهی می‌کند.

   

  بازیگران «کاکتوس» شهاب دست‌آموز، هادی آذرنگ و پگاه عبدی هستند و دیگر عوامل آن: آرش رستمی(دستیارکارگردان)، نگار گلپور(منشی صحنه)، شیدا خداپرست(طراح صحنه)، مینا باقری(طراح لباس)، شادی مهدی‌زاده(عکاس) و آرش انتظامی(تهیه کننده) هستند.

   

  «کاکتوس» روزهای 11 تا 17 آبان ساعت 19  در تماشاخانه استاد اکبر رادی واقع در خیابان سعدی، پل بوسار، جنب مدرسه نصرتی راد اجرا خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  اجرای «آخرین بازی» در رشت

  اجرای «آخرین بازی» در رشت

  نمایش «آخرین بازی» نوشته زنده یاد محمود استاد محمد به کارگردانی هادی آذرنگ از تاریخ ٦ تا ١٢ مردادماه ٩٧ در تماشاخانه اکبر رادی رشت اجرا می‌شود.

  |

  خواب، با چشمان باز

  خواب، با چشمان باز

  یادداشتی بر نمایش «خواب برهنه برف» نوشته‌ی رضا گشتاسب کارگردان: میلاد حسن‌نیا بازیگران: منوچهر امیری، مصطفی ذرعی، مینا رضایی، فاطمه قادری، شکوفه آقاجان نژاد تاریخ اجرا: 9 الی 17 آذر 1396

  |

  تماشاخانه‌ی اکبر رادی در رشت افتتاح شد

  تماشاخانه‌ی اکبر رادی در رشت افتتاح شد

  تماشاخانه‌ی اکبر رادی با ظرفیت ۵۰ نفر به همت شهرداری منطقه دو رشت و مشارکت بخش خصوصی توسط آرش انتظامی، بهنام و بهرام دهستانی با حضور هنرمندان، مسئولین شهری و اعضای بنیادی رادی افتتاح شد.

  |

  تا مرد سخن نگفته باشد...!

  تا مرد سخن نگفته باشد...!

  نقد ژورنالیستی نمایش «آشویتس زنان»، نویسنده «علی صفری»، کارگردان «امیر جادوسخن». بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گیلان

  |

  درخت تو گر بار دانش بگیرد!

  درخت تو گر بار دانش بگیرد!

  نقد ژورنالیستی نمایش «پلکان» نویسنده: «اکبر رادی»، کارگردان: «محمدرضا احمدزاده» - بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گیلان

  |

  «سیا ابر» به رشت رفت

  «سیا ابر» به رشت رفت

  نمایش «سیا ابر» تهیه شده در آکادمی تئاتر گیلان، نوشته و کاری از نیما جهان بین در رشت به روی صحنه رفت.

  |

  نظرات کاربران